kuchars

W Jurgowie na orliku odbyły się Mistrzostwa Polski 1 na 1 w Sepak Takraw w kategorii seniorów.

 Przy wysokiej temperaturze rywalizowano najpierw w systemie w grupowym (każdy z każdym), a potem pucharowym do którego awansowało po dwóch najlepszych zawodników z każdej z grup. Organizatorami Mistrzostw byli Gmina Bukowina Tatrzańska oraz KS Rysy.

Ostatecznie zwyciężył reprezentant Krakowa Michał Klimczak,

- Było nam niezmiernie miło znów gościć na Podhalu. Dopisali zawodnicy, świetna pogoda i sportowa atmosfera. Kolejne zawody i można zauważyć, że poziom pnie się do góry. Niezmiernie się cieszę, że Sepak Takraw w naszym polskim wydaniu, przyciągnął sporą grupę młodzieży. Tym razem w starciu różnych technik gry zawodników, lepsza okazała się technika zaprezentowana przez naszych graczy z Maniac Footbag Team z Krakowa. Wisienką na torcie na pewno było zwycięstwo w I Mistrzostwach Polski 1vs1. Finałowe starcie uważam za bardzo trudny i zacięty mecz do samego końca. Można by rzecz, że udało mi się uciec z paszczy lwa i w pasjonującej końcówce meczu, zachować zimną krew, co pozwoliło mi wyjść z tego spotkania zwycięsko – powiedział zwycięzca.

ppodcz

Drugie miejsce przypadło Pawłowi Podczerwińskiemu, który na co dzień pełni rolę prezesa Polskiej Federacji Sepak Takraw.

- Fakt dotarcia do finału było dla mnie ogromnym sukcesem. Nie jestem już młodzieniaszkiem. Mam już 40 lat na karku. Gratuluję Michałowi wygranej. Z perspektywy gry był dużo lepszym zawodnikiem ode mnie - przyznał Podczerwiński. 

Czarnym koniem Mistrzostw okazał się Krzysztof Łukaszczyk, który pokonując kolejnych faworytów ostatecznie zajął miejsce na trzecim stopnia podium.

klkaszczy

Wyniki
Finał:  Michał Klimczak (Maniac Kraków) - Pawel Podczerwiński (KS Rysy) 2:1
Mecz o III miejsce: Krzysztof Łukaszczyk (Bukowina Tatrzańska) - Maciej Targosz (KS Rysy) 2:0 (walkower)
Półfinały: Paweł Podczerwiński (KS Rysy) - Krzysztof Łukaszczyk (Bukowina Tatrzańska) 2:1
Michał Klimczak (Maniac Kraków) - Maciej Targosz (KS Rysy) 2:0
Ćwierćfinały: Paweł Podczerwiński (KS Rysy) - Maciej Pietrzycki (Maniac Kraków) 2:0, Krzysztof Łukaszczyk (Bukowina Tatrzańska) - Michał Róg (Maniac Kraków) 2:0, Michał Klimczak (Maniac Kraków) - Andrzej Wojtanek (KS Rysy) 2:0, Maciej Targosz (KS Rysy) - Kazimierz Kukuczka (KS Rysy) 2:1