Tak się ten Karnawał zaczyna Fot. Anna SzopińskaImpreza pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION
PODHALE. Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu "Mali Śwarni" po raz szesnasty organizuje otwarte zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży "Karnawał na Śniegu - Memoriał Władysława Sięki", zapraszając chętnych do zapisywania się i do udziału.

Chętnych - zawsze dużo Fot. Anna SzopińskaW tym roku Zjazd - także na workach Fot. Anna Szopińskazawody wracają na Długą Polanę, a odbędą się w sobotę 2 lutego.

Podstawową konkurencją jest slalom gigant, który rozegrany zostanie w czterech grupach wiekowych dla dziewcząt i chłopców.

Zawodnicy otrzymują bonifikatę czasową za start w ubraniu regionalnym.

Strój uprawniający do bonifikaty to: w wypadku dziewcząt - góralska spódnica, sweter, serdak, lub kożuch i chustka góralska; a w wypadku chłopców - góralskie portki oraz sweter, serdak lub kożuch góralski.
Dodatkową konkurencją, tradycyjnie, będzie "szus na krechę", czyli zjazd na worku z sianem (bez podziału na grupy wiekowe).

Wpisowe, uiszczane w chwili odbierania numerów, to: za slalom gigant - 10 zł, za szus na krechę - 5 zł.
Zawody rozpoczynają się o godzinie 11, zaś numery startowe wydawane będą od godziny 9.
Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są telefonicznie do 1 lutego pod numerami: 18-266-31-36, 18-266-26-06, 691-537-936, 604-562-435.

Każdy zawodnik zostanie podjęty ciepłym posiłkiem, a po zawodach i dekoracji zwycięzców odbędzie się losowanie nagród, w którym biorą udział wszyscy startujący.

O karnawałową atmosferę w czasie zawodów dbać będzie zespół "Mali Śwarni".