119434292 3856280514387548 4329304893299977818 o

7 medali lekkoatletycznych Mistrzostw Polski SPRAWNI RAZEM  wywalczyli sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane w miniony weekend w Bydgoszczy. Sportowcy mogli wystartować w 2 wybranych konkurencjach, a 5-osobowa reprezentacja HANDICAPU walczyła w sprincie na 100m, w skoku w dal i pchnięciu kulą.

W biegu na 100 m Mistrzem Polski został Antoni Wiercioch, a brązowe medale zdobyli Patrycja Strama i Rafał Świczkowski.

Srebrne medale w skoku w dal i tytuły wicemistrzowskie  dla Patrycji Stramy i Antoniego Wierciocha, a brąz dla Macieja Krajewskiego w pchnięciu kulą oraz dla Patrycji Stramy w sztafecie 4 x 100 m, w drużynie z koleżankami z Krakowa.  Jakub Kaim wystartował w biegu na 100 m i zajął dobre 4 miejsce, ze swoim nowym  rekordem życiowym, a w kuli uplasował się na 6 miejscu w grupie open.

„To pierwsze lekkoatletyczne zawody dla sportowców z niepełnosprawnością od marca 2020. Oczywiście, cały czas trenujemy, ale dopiero teraz nasi zawodnicy mogli zmierzyć się z kolegami z całej Polski. W dodatku ta konfrontacja wypadła bardzo pozytywnie, bo oprócz medali mamy wiele nowych rekordów życiowych, co dobitnie świadczy o postępach naszych Mistrzów. Serdecznie gratuluję wyników wszystkim zawodnikom; podkreślam też i dziękuję za znakomitą pracę trenerów.” – podsumowała starty Podopiecznych  prezes Fundacji HANDICAP Zakopane, Małgorzata Tlałka-Długosz .

Nasi sportowcy trenują i startują dzięki wsparciu  PZU, oraz  uczestniczą w  zadaniu PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2020  realizowanym w ramach BO Małopolski; serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom.

źródło: UM Zakopane