ELIZAJEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Na Jeziorze Czorsztyńskim, w końcówce października, odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu w jednoosobowych klasach Optimist, Laser 4,7 i Laser Radial. Na starcie do ostatnich zawodów w tym sezonie stanęło 33 zawodników.

Dobre warunki atmosferyczne (ciepło i lekki wiatr) pozwoliły na rozegranie trzech wyścigów w klasie Optimist oraz czterech wyścigów w klasach Laser 4,7 i Laser Radial. W tym sezonie to druga edycja Pucharu Burmistrza (pierwsza odbyła się w sierpniu).

W kategorii Optimist dziewczęta oraz Open wygrała zawodniczka KS Wiaterni Eliza Dudas. Podobnie było w pierwszej edycji. Eliza potwierdziła tym samym swoje wysokie umiejętności, zostając podwójną zwyciężczynią Pucharu Burmistrza Nowego Targu 2020. Drugie miejsce na podium zajęła Natalia Gąsienica – Wawrytko, a miejsce 4 Nadia Wielkiewicz.

PBNT2020 2ODZ

Trzecie miejsce w kategorii Optimist chłopcy zdobył Michał Legutko (w pierwszej edycji Michał był pierwszy). Świetnie zaprezentowali się nasi najmłodsi w kategorii Optimist do lat 9 – wśród chłopców zwyciężył Wiktor Wielkiewicz, a wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Zuzia Kempys. W kategorii Laser 4,7 dziewczęta drugie miejsce zajęła Izabela Legutko, w kategorii Laser 4,7 chłopcy Kuba Gąsienica – Wawrytko zajął czwarte miejsce, a w kategorii Laser Radial Daniel Legutko stanął na trzecim stopniu podium.

PBNT2020 2OCH2

Zawodnicy kończą udany sezon. Klub Sportowy Wiaterni wzmocniony o sprzęt zakupiony przy wsparciu Urzędu Miasta Nowy Targ i ZEW Niedzica S.A. zwiększył swoje możliwości rozwijania żeglarstwa - pięknej, olimpijskiej dyscypliny sportu. Nadchodzi czas podsumowań, a już wkrótce czas budowania planu szkolenia na sezon 2021.