szkuratanna

Juniorka młodsza w barwach Klubu Sportowego KS Chochołów wywalczyła ósme i piąte miejsce.

Podczas sobotniej rywalizacji Pucharu Kontynentalnego na trasach COS OPO w Zakopanem pięć kilometrów najszybciej przebiegła trenująca z Polską Kadrą Narodową A Kobiet - Łotyszka - Patricija Eiduka. Pokonała Karolinę Kaletę o 32,3 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Eliza Rucka, +42,8 sekundy. 7. Karolina Kukuczka (+1:07.1) - wszystkie zawodniczki są członkiniami Kadry Narodowej A Kobiet, 8. Daria Szkurat Juniorka młodsza (+1:13.2) oraz 10. Hanna Popko (+1:21.7) (Kadra Narodowa A Kobiet).

Niedzielną rywalizację stylem dowolnym na dystansie 10 km ponownie zdominowała - Łotyszka - Particija Eiduka. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Kaleta, trzecie Eliza Rucka. Wysokie piąte miejsce zajęła Daria Szkurat trenowana przez Edwarda Budnego - poza kadrą juniorów.

Zawodniczka KS Chochołów promuje "Projekt na medal" - wieloletni plan rozwoju Biegów narciarskich, Skoków narciarskich i Kombinacji norweskiej na terenie Podhala. Projekt wspierany przez Bank Gospodarstwa Krajowego - Główny Sponsor Projektu, Grupę LOTOS Sponsor Strategiczny uzyskał akceptację Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Narciarskiego.

W ramach projektu na terenie Gminy Czarny Dunajec prowadzone są pozalekcyjne zajęcia wychowania fizycznego, w których uczestniczy blisko 250 dzieci szkół podstawowych. Minionej zimy pierwsze kroki na biegówkach postawiło 130 dzieci. Kilkanaście trafiło do Klubu i rozpoczęło treningi biegowe i w skokach narciarskich, kilkoro ma już za sobą pierwsze zawody.