deflinfoswieciem

Pływacy z Uczniowskiego Kluby Sportowego Delfin nie spoczywają na laurach i po udanym starcie w Mistrzostwach Małopolski, tym razem przywieźli 5 medali z Oświęcimia. Wzięli tam udział w mocno obsadzonych zawodach „Bijemy rekordy” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego.

W zawodach wzięło udział 450 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Dwukrotnie na podium stanął Szymon Tokarski, który najpierw wygrał rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym, a następnie wywalczył srebro na 100 metrów klasykiem.

Maja Puźniak wygrała rywalizację 50 metrów stylem motylkowym. Dorobek Aleksandry Węgrzyn to srebro na 100 metrów stylem klasycznym i brąz na 200 metrów stylem dowolnym.

Julia Leśniakiewicz najlepiej spisała się na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajmując 4 miejsce a Franciszek Leśnicki - 4 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym.