kwiatkowsipodium

Świetną końcówek snowboardowego sezonu notuje Oskar Kwiatkowski. Po zeszłotygodniowym 7 miejscu w Mistrzostwach Świata, teraz zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata rozegranych w Rogoli w konkurencji slalom gigant równoległy.

To trzecie podium Kwiatkowskiego w historii jego startów w PŚ.

Kwiatkowski w eliminacjach miał 12 czas, z kolei drugi z naszych reprezentantów Michał Nowaczyk 13. W 1/8 finału Nowaczyk wygrał z Włochem Mirko Felicettim, z kolei Kwiatkowski poradził sobie ze Słoweńcem Timem Masternakiem. W ćwierćfinale doszło do bezpośredniej konfrontacji dwóch Polaków. Zwycięsko wyszedł z niej Kwiatkowski, który w półfinale musiał już uznać wyższość Rosjanina Andrieja Soboliewa. Za to w pojedynku o brąz nasz reprezentant wygrał z Włochem Edwinem Corattim.

W rywalizacji pań tylko Aleksandra Król wywalczyła awans do finałowej „szesnastki”. W 1/8  w pojedynku z Austriaczką Sabine Schoeffmann Polak wypadła z trasy i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu 12.