Młodziczki 1

W Dębicy odbył się Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Bardzo dobre zawody rozegrali tenisiści nowotarskich Gorców. W szczególności życiowe sukcesy w tej kategorii wiekowej odniosły Maja Lech oraz Natasza Pietruszyńska, które zdobyły odpowiednio 9 i 13 miejsce.

Wysokie lokaty zdobyli jeszcze Jan Mrugała (17 miejsce – najmłodszy zawodnik w pierwszej 32 turnieju) oraz Piotr Gniadek (33 miejsce). W turnieju głównym wystąpiła również Aleksandra Kunka reprezentująca UKS Tornado Waksmund zajmując 57 miejsce.

Zawody rozpoczęły się w piątek turniejem eliminacyjnym w którym wystąpiło 129 chłopców i 83 dziewczynki którzy walczyli o 16 miejsc premiowanych awansem do turnieju głównego w którym wystąpiła już najlepsza 64 w kraju, 32 osoby z limitu ogólnopolskiego, 16 z eliminacji wojewódzkich (tylko 1 miejsce) oraz 16 z piątkowych eliminacji, w sumie w zawodach wystąpiło 308 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Nowotarskie Gorce reprezentowało 11 osób, w piątkowych eliminacjach wystąpili: Natasza Pietruszyńska (awans do turnieju głównego), Alicja Mroczka, Robert Czyszczoń, Franciszek Klag, Mateusz Marduła, Antoni Kuros, Bartosz Kowalczyk, Sebastian Maślanka.

Młodziczki

mat. prasowy