splywzap211NOWY TARG. Spod kładki przy nowotarskim lodowisku, 3. czerwca, po raz siedemdziesiąty dziewiąty wyruszy Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu.

Uroczyste otwarcie najstarszej i największej imprezy kajakarskiej w Europie odbędzie się na parkingu obok Miejskiej Hali Lodowej. Od godziny 12.00 uczestnikom spływu przygrywać będzie zespół NEW MARKET JAZZ BAND.

Początek ceremonii otwarcia zaplanowano na godzinę 13.00. Kajakarze wyruszą na trasę spływu o godzinie 13.30, spod kładki obok Miejskiej Hali Lodowej. Uczestnicy będą mieli do pokonania 70 km z Nowego Targu do Łącka (Jazowska).

Serdecznie zapraszamy do kibicowania! Nie zapominajmy o dbaniu o siebie i innych i zachowujmy dystans 1,5 metra. Więcej informacji na temat uczestnictwa w spływie można znaleźć na stronie organizatora www.kajakidunajec.pl

splywzap212

Przypomnijmy, że w roku 2018 uczestnikiem Spływu był zmarły w lutym tego roku legendarny podróżnik i kajakarz, wielokrotny samotny pogromca Atlantyku – Aleksander Doba.

Fot. Anna Szopińska