P3800354NOWY TARG. Na najdłuższym, liczącym aż 142 kilometry odcinku 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego, najlepszy czas uzyskał Polak – Patryk Stosz, członek zawodowej grupy kolarskiej założonej 5 lat temu w Stalowej Woli. Drugie miejsce zajął 20-letni Niemiec Maurice Ballerstedt. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Czech Michal Schlegel.

W sobotę po południu na nowotarskim rynku 180 kolarzy witały spora grupa kibiców i burmistrzowska ekipa. Puchar i statuetki wręczał triumfatorom burmistrz Grzegorz Watycha.

Uczestnicy z 21 krajów i 5 kontynentów mieli za sobą odcinek prowadzący od zamku w Niepołomicach, przez Raciechowice, Limanową, Ochotnicę Dolną, Krościenko do Nowego Targu, z trzema wymagającymi podjazdami. Kibicujący zawodnikom na trasie mieli szansę oglądać jazdę na światowym poziomie. Uczestnicy Małopolskiego Wyścigu przygotowują się bowiem do tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.  Rozegrana teraz w Małopolsce rywalizacja należy do jednej z najtrudniejszych w naszej części Europy.

P3800387

 Do niedzielnego, ostatniego już odcinka, kolarze startowali w Jabłonce Orawskiej, by finiszować na szczycie Przehyby w Beskidzie Sądeckim (wysokość 1.175 m n.p.m.)

Przypomnijmy, że na liście startowej rozpoczętego 3. czerwca Wyścigu było 40 polskich kolarzy, w tym 36 jadących w 6 polskich zespołach oraz 4 kolarzy ścigających się w grupach zawodowych z Czech, Niemiec i Nowej Zelandii. Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym było Województwo Małopolskie, prestiżową imprezę dofinansowywało też Miasto Nowy Targ.

Nowotarska meta

Fot. Anna Szopińska