199784060 1547695375562392 8059571675842461945 n

Zawodnicy UKS Delfin po raz pierwszy w historii klubu wystartowali w „Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego 14 lat i starsi” na 50 - metrowym basenie w Oświęcimiu.

Impreza odbywająca się w dniach 11-12.06.2021 r. skupiła 283 zawodniczek i zawodników z 47 klubów (27 z Małopolski i 20 z innych województw).

Nowotarska kadra była skromna, bo tylko dwuosobowa, ale zawodnicy UKS Delfin podjęli wyzwanie.

Aleksander Watycha  w kategorii 14-latków zdobył swoje 20  i 21 mistrzostwo województwa w karierze, zajmując 1 miejsca w wyścigach na 50 i 100m stylem klasycznym, czym podtrzymał serię niepokonanego na tych dystansach w Małopolsce (rocznika 2007) od pierwszych mistrzostw 10 latków (ponad 4 lata z rzędu).  W starcie na 100m stylem dowolnym zajął 4 miejsce minimalnie przegrywając walkę o brązowy medal oraz również 4 miejsce na 200m stylem klasycznym. Niesprzyjający układ konkurencji uniemożliwił mu walkę na 50m stylem dowolnym, gdzie była duża szansa przynajmniej na srebrny medal.

Aleksandra Wojtyczka w kategorii 15-latek, w swoim debiucie na „długiej” pływalni zajęła odpowiednio 9 miejsce na 50m i 100m stylem klasycznym, oraz 18 miejsce na 50m  i 21 na 100m stylem dowolnym.

Serdeczne gratulacje dla Aleksa i Oli oraz trenerów (Mariusza Lacha i Bartosza Kaczmarka).

źródło: UKS Delfin