20211002 161431

W Limanowej odbył się Puchar Polski IKO Nakamura Polish Open 2021 w . W turnieju rywalizowało 288 karateka z 29 ośrodków z całej Polski z 4 organizacji karate tj. So Kyokushin, IKO Nakamura, Shinkyokushinkai, WKB .

Organizatorem był Limanowski Klub karate pod przewodnictwem shihan Zbigniewa Golińskiego 5 Dan, sędzią głównym Turnieju był shihan Krzysztof Borowiec 6 DAN z Kielc, a sędzia technicznym shihan Sławoimir Dubiel 5 Dan.

Turniej zorganizowany został na bardzo wysokim poziomie , a rywalizacja dała kibicom i zawodnikom wielu wrażeń. Nowotarski Klub Karate Yokozuna , pod przewodnictwem trenerskim Ewy Pawlikowskiej 4 Dan, reprezentowało 8 zawodników tj. Adam Gniadek, Franciszek Kamiński, Jan Kamiński, Hubert Kaczor, Maksymilian Ligas, Bartłomiej Wójciak, Patryk Wójciak i Wojciech Królczyk.

Cała ekipa spisała się bardzo walecznie przywożąc z turnieju 5 medali w konkurencji kumite: 3 srebra i 2 brązy. I tak - srebro zdobyli: Adam Gniadek, Wojciech Królczyk oraz Bartłomiej Wójciak natomiast brąz zdobyli: Franciszek Kamiński, Jan Kamiński . Dodatkowo Adam Gniadek, Jan Kamiński i Franciszek Kamiński przeszli do finałów w konkurencji kata jednakże cała trójka uplasowała się tuz za podium zdobywając 4 miejsca.