IMG 3364

W weekend Nowy Targ był gospodarzem Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w tenisie stołowym w kategorii młodzik i kadet.

Przez dwa dni w hali Gorce rywalizowało blisko 200 zawodników i zawodniczek z kilkunastu najmocniejszych ośrodków tenisa stołowego z Małopolski.

Nie mogło zabraknąć w tym gronie reprezentantów gospodarza, Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ. W rywalizacji młodzików drugie miejsce zajął Robert Czyszczoń. Tuż za podium – na czwartej pozycji – uplasował się z kolei Daniel Żółtek, a piąte miejsce zajął Franciszek Klag. Wśród dziewczynek, najwyżej, na szóstej pozycji znalazła się Maja Klag. Ponadto w turnieju wystąpili: Antoni Kuros oraz Bartosz Kowalczyk.

W kategorii kadetów wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Natalia Pietruszyńska. Na czwartym miejscu z kolei turniej ukończyła Aleksandra Kunka, a na szóstym Iwona Kolasa (obie reprezentują klub UKS Tornado Waksmund). W przedziale miejsc 9-12 uplasowała się Aleksandra Mroczka, a 17-20 Maja Klag.

Na trzecim stopnia podium w turnieju chłopców uplasował się Jan Mrugała, a 6 miejsce zajął Michał Kowalczyk. Wyniki pozostałych zawodników Gorców: Antoni Kuros (17-24), Krzysztof Jachymiak (17-24), Franciszek Klag (17-24), Mateusz Marduła (17-24), Bartosz Kowalczyk (25-32), Daniel Żółtek (25-32), Robert Czyszczon (33-40).