1KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM. Czwarty turniej zakończył czteroetapowe krościeńskie "Grand Prix"w szachach. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Zygmunt Soliwoda przed Damienem Zygarem i Mateuszem Trzęsałą.

- O ostatecznych lokatach w klasyfikacji generalnej zdecydowała łączna suma punktów uzyskanych przez zawodnika w trzech turniejach z czterech organizowanych w ramach cyklu. Turniej sędziował właściciel pensjonatu Gerwazy Skubisz - promotor szachów, poświęcający swoje wolne chwile "grze królewskiej" – wyjaśnia organizator Zdzisław Soliwoda. - Zawodnicy rywalizowali z2e sobą o zwycięstwo w systemie: każdy z każdym. Kolejność miejsc w turnieju została ustalona na podstawie zdobytych punktów. W przypadku równej ilości punktów o kolejności decydowały: bezpośredni wynik, liczba zwycięstw.

- Turniej był bardzo emocjonujący. Faworyci czasem tracili punkty z mniej doświadczonymi kolegami, a rozgrywane partie czasem miały bardzo zmienny przebieg. Próżne były spekulacje i liczenie punktów przed końcem danej partii. Dynamika gry szachowej wyrażała się w ciągłej zmienności ugrupowania figur w czasie i przestrzeni – relacjonuje barwnie organizator. - Niejedna partia szachowa zmuszała gracza do ciągłego skupiania uwagi, gdyż osłabienie jej w pewnej chwili mogło niespodziewanie doprowadzić do przegranej. Tak było podczas tego turnieju.34

Wyniki

Medaliści IV turnieju Grand Prix, klasyfikacja szkół ponadpodstawowych
1. Zygmunt Soliwoda -Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku
2. Damien Zygar - Liceum im. Stefana Żeromskiego w Krościenku
3. Mateusz Trzęsała -Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku

Medaliści IV turnieju Grand Prix, klasyfikacja szkół podstawowych:
1. Marek Krzysztofek - Zespół Szkół im. Augustyna Suskiego w Szaflarach.
2. Kacper Trzęsała- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
3. Marek Kwak- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.

Zgodnie z regulaminem, tak jak poprzednio, zwycięzca IV turnieju Grand Prix otrzymał puchar, zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali medale, każdy z uczestników otrzymał nagrodę ufundowaną przez organizatora(budżet na nagrody - 180 zł).
Gospodarz pensjonatu zapewnił darmowy poczęstunek i napoje.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix zwyciężył Zygmunt Soliwoda (30 pkt) przed Damienem Zygarem (25 pkt) i Mateuszem Trzęsałą (23 pkt)

Zdjęcia organizator