aa spartakus team

SPORTY WALKI. Siedem medali w tym cztery złote, dwa srebrne oraz jeden brązowy to dorobek 11 osobowej reprezentacji klubu Spartakus Team Zakopanea w rozegranej w Bochni 39 Edycji Pucharu Polski Południowej ALMMA. Taki dorobek medalowy dał zakopiańczykom drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zawody w Bochni miały charakter otwarty, stąd zjawili się w na nich zawodnicy z całej Polski. Stoczono łącznie 200 walk w formule MMA i 70 w formule BJ. Po raz pierwszy w tego typu zawodach walki toczyły się jednocześnie w dwóch klatkach tzw. oktagonach.

Po złote medale sięgnęli: w kategorii do 73 kg Tadeusz Florek, do 62 kg Marek Podwilka, +96 kg junior Jakub Słomka oraz open Marcin Kalata. Florek w walce finałowej miał zmierzyć się ze swoim kolegom klubowym Kamilem Wojciechowskim i o losach zwycięstwa jak często bywa w tego typu sytuacjach zadecydował... rzut monetą. Imponujący był wyczyn Podwilka, który w drodze na najwyższy stopnia podium stoczyły 3 walki, które łącznie trwały niespełna minutę (!). Także Kalata dwukrotnie nokautował swoich rywali i robił to na tyle efektownie, że rywal, z którym miał zmierzyć się w walce o „złoto" nie zdecydował się wyjść do ringu. Medal srebrny oprócz wspomnianego Wojciechowskiego, wywalczył w kategorii do 67 kg Łukasz Olszowski, a medal brązowy dorzucił debiutujący w ringu Mateusz Laszkowski.

- Chciałbym podziękować całemu teamowi, a także trenerowi Mariuszowi Kruczkowi, sponsorowi Michałowi Pawlikowskiemu Bulcykowi oraz Sebie Chmielarczykowi. Podziękowania też dla „Kenia" za pomoc w przygotowaniach oraz dla Łukasza Witosa, Wojtak Woska, Krzyśka Czubernata, Maćka Kozła
i Łukasza z Rabki – podsumował Marcin Kalata.

- Chłopcy zasuwają na treningach i są tego efekty. Każdy z nich czyni postępy. Jako klub też rozwijamy się w szybkim tempie. Podczas gali „Bigger's Better" w Zakopanem, daliśmy pokaz walk, który został bardzo wysoko oceniony przez komentatorów stacji Eurosport. To jeszcze mocniej nas „nakręca" do tego aby podnosić swój poziom i sportowy i organizacyjny – dodał trener Spartakusa Mariusz Kruczek.