podhaletour 1RABA WYŻNA. Kilkuset kolarzy wzięło udział w drugim etapie Podhale Tour 2013. Tym razem rywalizowali o puchar wójta gminy Raba Wyżna.

Pokonali oni w jeździe indywidualnej na czas kilkadziesiąt kilometrów jadąc z Raby Wyżnej przez Bielankę, Pieniążkowice, Odrowąż Podhalański, Piekielnik i dalej Pieniążkowice do Raby Wyżnej.

Na trasie o długości blisko 50 km, nie zważając na pogodę, rywalizowali zarówno dorośli w kilku grupach wiekowych, jak i dziepodhaletour 5podhaletour 6podhaletour 14podhaletour 19podhaletour 22podhaletour 25podhaletour 36ci. Tylko jedna grupa była reprezentowana przez kobiety.

Nagrody zostały im wręczone w centrum sportowo-rekreacyjnym Orlik w Rabie Wyżnej. Dokonał tego osobiście gospodarz gminy wójt Andrzej Dziwisz wraz ze sponsorami, którzy przyjęli z rąk organizatorów podziękowania za współpracę.

Głównym organizatorem wyścigu jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł z Rabki- Zdroju. Partnerami są Gminy: Czarny Dunajec, Raba Wyżna, Rabka Zdrój oraz Spytkowice.

Sami organizatorzy podkreślają, że Tour Podhale to zupełnie nowy sposób na rywalizację kolarską. Dlaczego? Otóż pierwsze trzy etapy to jazda indywidualna na czas, a ostatni jest to wyścig na dochodzenie.

To taka formuła zawodów, jak przekonują, jest wręcz doskonała, bo pozwala na wyłonienie absolutnie najlepszego kolarza w przekroju całego sezonu i bardzo odpowiada ona też samym uczestnikom.
Zawody wyróżniają się też ekstremalnością, wiodą przez trudne tereny górskie. Długie etapy są, więc wymagające pod względem przygotowania wytrzymałościowego.

Pierwszy etap Podhale Tour 2013 był już 26 maja. Wówczas zawodnicy walczyli o puchar wójta Czarnego Dunajca. Kolejne przed nami. 21 lipca zawodnicy będą walczyć o puchar burmistrz Rabki-Zdroju, a 11 sierpnia o puchar wójta Spytkowic.

Wyniki Podhale Tour 2013