IMG 4073 KopiowanieJABŁONKA. W Szkole Podstawowej w Jabłonce – Borach w sobotę odbył się egzamin na stopnie młodzieżowe kyu w Jiu-Jitsu, sekcji SHOBU z Jabłonki. Wszyscy zdający osiągnęli pozytywne wyniki.

Sekcjia SHOBU z Jabłonki prowadzona przez Sensei Sebastiana Westrycha należy do Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Fizycznej AKYAMA. Do sobotniego egzaminu przystąpiło kilkanaście osób z Jabłonki i okolicznych miejscowości: Lipnicy Wielkiej, Piekielnika i Chyżnego, a także z Nowego Targu i Maniów. W komisji egzaminacyjnej prócz Sensei Sebastiana Westrycha 2 dan zIMG 4085 KopiowanieIMG 4086 KopiowanieIMG 4097 KopiowanieIMG 4113 KopiowanieIMG 4181 Kopiowanienaleźli się: Sensei Aleksander Kozieł 3 dan oraz Sempai Jan Nowicki 1 kyu. Wszyscy członkowie komisji posiadają uprawnienia instruktorskie.

- Młodzi adepci Jiu-Jitsu wykazali się dużą siłą i sprawnością fizyczną, dobrym opanowaniem padów oraz technik bloków, kopnięć i uderzeń. Elementy samoobrony były ostatnią częścią egzaminu technicznego. Na zakończenie sprawdzano także wiedzę teoretyczną, jednak i w tym zakresie uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. – zauważyli członkowie komisji egzaminacyjnej.

Kyu oznaczają stopnie: im niższy numer kyu tym wyższy poziom umiejętności. Na 5 kyu młodzieżowe zdawała większość uczniów. Wśród egzaminowanych osób jedna zdała egzamin na 4 kyu młodzieżowe. Wszyscy poradzili sobie świetnie z egzaminem, więc teraz
pozostało już tylko naszycie kolorowych belek na białe pasy.

Treningi powoli dobiegają końca, gdyż zbliża się przerwa wakacyjna. Jednak od początku nowego roku szkolnego rozpoczną się kolejne zmagania. Od września młodzi adepci Jiu-Jitsu zaczną przygotowywać się do nadchodzących turniejów i egzaminów.