Zdjęcie grupoweSZTUKI WALKI. Siedmiu reprezentantów Szkoły Walki Yamabushi z Nowego Targu zostało zaproszonych na jubileusz 35-lecia Hanshi Ryszarda Gumińskiego w sztuce walki Jiu-Jitsu. Do Nowego Dworu Mazowieckiego zjechało wielu mistrzów z całej Polski, by uczestniczyć w dwudniowym seminarium.

Sztuki walkiSeminarium Jiu-Jitsu Sztuki walkiSztuki walkiZdjęcie grupoweNa zaproszenie Hanshi Ryszarda Gumińskiego 8 dan – ucznia twórcy i prekursora polskiego Jiu-Jitsu dra Kondratowicza – do Nowego Dworu Mazowieckiego przybyło mnóstwo honorowych gości, w tym siedmiu z Podhala. Grupie przewodniczył Sensei Aleksander Kozieł 3 Dan, drugim mistrzem był Sensei Sebastian Westrych 2 Dan, instruktorzy posiadający najwyższy stopień uczniowski Sempai Jerzy Knutelski, Sempai Jan Nowicki obaj 1 Kyu, Sempai Adam Żmudzki i Sempai Kamil Mirzejewski 5 Kyu oraz Sempai Andrzej Gondzik 6 Kyu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się mistrzowie z całej Polski i tak wymienić należy: Shifu Grzegorza Krauze (Shaolin Kempo/Jiu-Jitsu) posiadacza stopnia 10 Dan, Shihana Krzysztofa Raźnego posiadającego 7 Dan Jiu-Jitsu - instruktora S.A.M.A.S, Sensei Ryszarda Kuliga posiadającego 5 Dan Jiu-Jitsu.

Przybysze z Podhala zaprezentowali wysokie wyszkolenie techniczne, zbierając brawa po pokazie form Kata przez Sensei Sebastiana Westrycha. Pokaz technik samoobrony w wykonaniu Sempai Jana Nowickiego, który skutecznie radził sobie z atakującymi go kolegami również wzbudził podziw.

Drugi dzień seminarium stał się okazją dla „Wojowników z Gór" do zaprezentowania swoich umiejętności i wykazania się kreatywnością. Na początku Sensei Aleksander Kozieł przeprowadził bardzo ciekawy trening, a w godzinach popołudniowych szkoleniem zajął się Sensei Sebastian Westrych.

Po zakończeniu weekendowego seminarium i otrzymaniu dyplomów uczestnictwa, wszyscy uczestnicy udali się w drogę powrotną. Już teraz wiadomo, że nie było to ostatnie spotkanie w takim gronie. Kolejne duże seminarium zostanie zorganizowane przez Szkołę Walki Yamabushi w Nowym Targu.