aaa mrcinow kyssak

TRIAL MOTOROWY. W weekend gościnnie na Słowacji w miejscowości Kysak odbyła się piąta i szósta runda eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wydarzeniem była wygrana w drugim dniu nowotarżanina Gabriela Marcinowa, który wreszcie znalazł sposób na niepokonanego dotychczas reprezentanta Słowacji jeżdżącego w barwach Sparty Wrocław Jirizego Svobodę.

Polak dopadł Słowaka w drugim dniu, choć już w sobotę napsuł mu sporo krwi, przegrywając dopiero na ostatnich odcinkach. W niedzielę Marcinów pojechał już rewelacyjnie. Świetnie radził sobie na trudnej w skutek intensywnych opadów deszczu trasie. Z czterech pętli, gdzie do pokonania było osiem odcinków zebrał tylko 16 punktów karnych, o dwa mniej niż Svoboda.

Poza Marcinowem świetnie wypadli i inni reprezentanci AMK Gorce Nowy Targ, którzy tradycyjnie już wiedli prym w krajowej stawce. Dwukrotnie na trzecim stopnia podium w grupie A plasował się Michał Łukaszczyk, który wygrał bezpośrednią konfrontację ze swoim młodszym bratem Jakubem, który dwukrotnie był czwarty. Bardzo dobrze prezentował się również najmłodszy zawodnik w tej grupie Oskar Kaczmarczyk, który jadąc na motocyklu o mniejszej mocy był odpowiednio piąty i szósty.

W grupie B w pierwszym dniu triumfował Rafał Luberda, który wygrał z Tomaszem Hajdukiem (SMOK Kraków). Dzień później obaj panowie zamienili się miejscami. W grupie C bez niespodzianek. Zdominował ją weteran polskich tras Bogusław Sięka.

W klasyfikacji klubowej AMK Gorce pewnie zmierza po kolejny w historii tytuł mistrzowski. Po sześciu rajdach mają w dorobku 413 punktów. Dla porównania reprezentanci Sparty Wrocław, którzy zajmują pozycje drugą zgromadzili dotychczas 110 „oczek".

VII i VIII runda IMP odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia w Nowym Targu i tradycyjnie już będzie połączona z Piknikiem Country oraz paradą motocyklistów ulicami miasta.