aaaa2aaaTour de Pologne 2013 264

KOLARSTWO. Norweg Thor Hushovd z grupy BMC Racing, zwyciężył w V etapie 70 Tour De Polonge z Nowego Targu do Zakopanego. Koszulkę lidera klasyfikacji generalnej stracił Polak Rafał Majka (Saxo Tinkoff), którego wyprzedził Hiszpan Jon Insautsi Izaquirre (Euskaltel-Euskadi).

Na trasę o długości 160 kilometrów, kolarze wyruszyli punktualnie o 14.45 z płyty nowotarskiego rynku, gdzie od samego rana odbywało się szereg imprez towarzyszących tej największej w kraju imprezie kolarskiej. Potem peleton przemknął przez takie miejscowości jak Gronków, Białkę Tatrzańską, Bukowinę Tatrzańską, Leśnice, Groń, Trybsz, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Łapszankę, Brzegi, Stasikówkę, Poronin, aż wreszcie dotarł do Zakopanego.

Kilkukrotnie na trasie dochodziło do prób ucieczek większej grupy zawodników. Największa przewaga „uciekinierów" wynosiła blisko 5 minut. Na 5 kilometrów przed metą peleton jednak zdołał jednak zlikwidować ostatnią ucieczkę i doszło do finiszu. Najszybszy okazał się Hushovd, były mistrz świata, dla któego był to już drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Toru De Pologne.  Drugi był Francuz Matthieu Ladagnos (FCJ), a trzeci Włoch Daniele Ratto (Cannondale).

Kolarze zostają na Podhalu. W piątek będą mieli do pokonania VI etap o długości 192 kilometrów. Start i meta usytuowane będą tym razem po Bukovina Terma Hotel Spa. Początek zaplanowano na godzinę 13.30

GALERIA ZE STARTU Z NOWEGO TARGU