infobuk170 Tour de Pologne pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION

BUKOWINA – ZAKOPANE. Darwin Atapuma z Kolumbii jest zwycięzcą VI etapu jubileuszowego 70. Tour de Pologne – BUKOVINA Terma Hotel SPA. Kolarze z 23 ekip z całego świata rozpoczęli najtrudniejszy przejazd wyścigu pod kompleksem BUKOVINA Terma Hotel SPA, który po raz kolejny jest partnerem imprezy. Dziś również wystartował Tour de Pologne dla Amatorów, w którym wzięła udział m.in. Iwona Guzowska.

infobuk2BUKOVINA infobuk3Terma infobuk4Hotel SPAinfobuk5 to VI, infobuk6królewski infobuk7etap infobuk8Tour infobuk9de Pologne, infobuk10który infobuk11wczoraj infobuk12rozpoczął się spod gościnnych progów bukowiańskiego kompleksu geotermalnego. Po pokonaniu najbardziej wymagającej trasy o długości 192 km, pełnej trudnych i stromych podjazdów oraz premii górskich, kolarze wrócili do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie odbyła się oficjalna dekoracja zwycięzców. Najszybszy na trasie okazał się Darvin Atapuma (Columbia), natomiast koszulkę lidera zdobył Francuz Christophe Riblon (AG2R).

- „BUKOVINA Terma Hotel SPA to dwa wyjątkowe wyścigi i przepiękna, malownicza, ale bardzo wymagająca trasa. Amatorzy, których dziś na starcie pod kompleksem Bukovina stanęło prawie 1.300, mieli do pokonania 38,8 km. Z kolei zawodowi kolarze musieli się zmierzyć z najtrudniejszym – VI etapem. Królewski przejazd, który rozpoczął się w Bukowinie Tatrzańskiej, biegł przez Ząb, Biały Dunajec i Gliczarów. Bardzo nas cieszy, że BUKOVINA Terma Hotel SPA po raz kolejny zdecydowała się tak mocno zaangażować w Tour de Pologne – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również Tour de Pologne Amatorów, który na starcie zgromadził wielu miłośników kolarstwa. Wyścig jest również akcją prospołeczną – stanowi wsparcie i pomoc finansową dla Fundacji Ewy Błaszczyk – AKOGO?. Zawodnicy, którzy również wyruszyli spod BUKOVINA Terma Hotel SPA, pokonali jedną, tę samą rundę, którą kilka godzin później jechał peleton zawodowców. Najszybszym amatorem okazał się Andrzej Kaiser, który pokonał 38 km trudnej górskiej trasy w nieco ponad 59 minut. Po raz pierwszy amatorom w wyścigu towarzyszył sam Czesław Lang oraz przedstawiciele BUKOVINA Terma Hotel SPA.

- Bycie częścią Tour de Pologne to dla nas wielka radość i niesamowite emocje. Dlatego wspieramy zarówno profesjonalnych kolarzy, jak i amatorów, którym BUKOVINA Terma Hotel SPA towarzyszy w wyścigu już 4 raz. Nasze uczestnictwo w imprezie to także zadbanie o wszystkich przed i po zawodach. Kolarze mogli skorzystać z gościnności naszego hotelu, zrelaksować się w termach lub odzyskać siły w SPA. Wszystko to, za co ceniony jest nasz kompleks oddaliśmy zawodnikom do dyspozycji – mówi Edward Kuchta, członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa.

BUKOVINA Terma Hotel SPA to ekskluzywny kompleks, który kolarzom zapewnia profesjonalną opiekę. Zaczynając od dedykowanego menu, opartego przede wszystkim na bogatych w węglowodany makaronach i pastach, przez specjalne zabiegi SPA przeznaczone dla sportowców, po możliwość relaksu w termach. Kąpiel w basenach wypełnionych zmineralizowaną wodą termalną wpływa bardzo korzystnie na cały organizm. Pozwala na szybką regenerację, stabilizuje system nerwowy i poprawia kondycję psychofizyczną. Dlatego kolarze tak chętnie i już po raz kolejny korzystają z gościnności BUKOVINA Terma Hotel SPA.

- To już mój trzeci start w Tour de Pologne Amatorów. Za każdym razem towarzyszą mi duże emocje. To jest ciężki wyścig, ale ja musze przyznać, że wystarczyłoby mi sił na jeszcze dłuższy dystans. Jestem bardzo szczęśliwa, bo tegoroczną edycję zakończyłam na podium. Byłam trzecia w swojej kategorii wiekowej – mówi Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie.

Dodatkowe informacje:

Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA
BUKOVINA Terma Hotel SPA to ekskluzywny kompleks w Tatrach, położony w pięknej scenerii polskich gór tuż przy basenach termalnych. Idealne miejsce do całorocznego wypoczynku, w którym każdy znajdzie moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. W nowoczesnym obiekcie znajduje się centrum SPA z kompleksem saun, basenami czy jacuzzi. Rozrywki dostarcza Bukovina Club Bar z przepięknym widokiem, Active Bar ze zdrową żywnością oraz Jazz Club. W hotelowej Karczmie Zbójecki Łygotnik goście mogą spróbować wyjątkowej, tradycyjnej polskiej kuchni to, serwowanej przez najlepszych kucharzy. BUKOVINA Terma Hotel SPA to również, spełniające najwyższe standardy, europejskie centrum kongresowe.
Więcej informacji na www.bukovina.pl

TOUR DE POLOGNE
Wyścig kolarski Tour de Pologne jest jedną z najbardziej prestiżowych polskich imprez sportowych. Po raz pierwszy rozegrany został we wrześniu 1928 roku, obecnie należy do elitarnego grona UCI World Tour, obok tak znanych imprez jak Tour de France czy Giro d'Italia. Wyścig od samego początku stał się jednym z największych wydarzeń sportowych w Polsce. W tym roku odbędzie się jubileuszowy 70. Tour de Pologne, który wystartuje 27 lipca, po raz pierwszy we Włoszech. Przy okazji wyścigu organizowane są imprezy towarzyszące np. Tour de Pologne Amatorów, który funkcjonuje od 2010 roku oraz Nutella Mini Tour de Pologne – wyścig organizowany dla dzieci.
Więcej informacji na www.tourdepologne.pl

Tekst i fot. Organizatorzy