aaa gwizdekkk

PIŁKA NOŻNA. 28 czerwca w Krakowie odbyły się egzaminy teoretyczne i kondycyjne sędziów IV ligi Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Sędziowie KS PPPN w Nowym Targu po podliczeniu punktów przyznanych za egzaminy oraz "praktykę" zajęli miejsca gwarantujące utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

Spadł z niej jedynie Jan Chlipała (ze względu na zawirowania dotyczące wieku). Nadmienić należy że do niższej klasy "spadło" 50% sędziów, konkurencja była bardzo duża a decydowały detale. W sezonie 2013/2014 na boiskach IV ligi reprezentować KS PPPN w Nowym Targu będą: Roman Baran, Łukasz Królczyk oraz Jan Pawlikowski.

W sezonie 2013/2014 awans na szczebel ligi okręgowej uzyskała dwójka arbitrów KS PPPN: Mariusz Zoń oraz Paweł Folwarski. Oprócz nich uprawnieni do prowadzenie spotkań na tym poziomie rozgrywek są: Jan Chlipała, Marek Ciężobka, Tomasz Jabłoński oraz Marcin Tesarski.

Zarząd KS PPPN w Nowym Targu podczas posiedzenia w dniu 25 lipca wytypował 7 sędziów mogących starać się o awans do klasy "A". Biorąc pod uwagę wyniki egzaminów, oceny z obserwacji oraz zaangażowanie w działalność organizacji, lista rankingowa przedstawiała się następująco: 1. Maciej Wadas, 2. Bartłomiej Skoczyk, 3. Krzysztof Majewski, 4. Michał Buła, 5. Antonii Mrugała, 6. Mateusz Paszuda, 7. Wiktor Marondel. Po obradach Zarządu KS OZPN w Nowym Sączu okazało się że naszemu Kolegium przyznano 4 miejsca w klasie "A" i tak w roli debiutantów na tym szczeblu rozgrywkowym wystąpią: Buła, Majewski, Skoczyk i Wadas. Orpócz tej czwórki mecze A klasy uprawnienia do prowadzenia spotkań na poziomie klasy A mają: Mateusz Gacek, Krzysztof Handzel, Marcin Niewiarowski, Andrzej Opacian, Mateusz Pietruch, Zbigniew Suwada, Kamil Traczyk, Stanisław Tworek, Bartosz Zabrzewski i Czesław Żądło. Szymon Trzeciak i Adam Ślusarek nie poddali się egzaminom, a Jerzy Drabik zakończył przygodę z seniorską piłką i mianowany został na obserwatora.

Zarząd KS PPPN Nowy Targ.