Piknik Kompleks Beskid 116SPYTKOWICE. Na terenach Stacji Narciarskiej Kompleks Beskid został rozegrany finał cyklu BeskidSki Cross, w którym wzięło udział 42 biegaczy. Poznaliśmy zwycięzców nie tylko ostatniego z szczęściu biegów cyklu, ale także najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej open kobiet i mężczyzn.

Ostatni bieg z cyklu BeskidSki Cross, który odbył się w niedzielę na terenach Stacji Narciarskiej Kompleks Beskid w Spytkowicach wyłonił zwycięzców także w klasyfikacji generalnej open kobiet i mężczyzn.

Wśród kobiet triumfowała Izabela Zatorska, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii, kategorii Open i klasyfikacji generalnej. W kategorii open mężczyzn zwyciężył Bartosz Gorczyca, jednak w klasyfikacji generalnej nic się nie zmieniło i na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Długosz.

Uczestnicy BeskidSki Cross mieli o co walczyć. Najlepsi biegacze zawodów otrzymali odpowiednio 3000, 2000 i 1000 zł. Wśród wszystkich uczestników eliminacji zostało rozlosowanych 10 pasów na biodra z wszytą kieszenią na bidon i kieszonką na podręczne drobiazgi, przydatny szczególnie miłośnikom biegania.

Cykl Beskid Ski Cross był częścią Festiwalu Biegowowego, który jeszcze się nie zakończył.  W najbliższym czasie odbędą się jeszcze 2 edycje tego wydarzenia: Bieg na Górę Parkową w Krynicy-Zdroju oraz Bieg na Palenicę w Szczawnicy

Gratuluję wszystkim, którzy w naszych biegach brali udział. Bardzo się cieszę, że jest nas coraz więcej. Rok temu zaczęliśmy te biegi i było Nas ok. o połowę mniej. Było szczęść biegów, które zaczęły się w Rytrze na koniec czerwca. Mamy sierpień i kończymy je w Spytkowicach. Chcemy promować nasze stacje narciarskie w sezonie letnim, wtedy kiedy śniegu nie ma. Da się biegać i jak widać, można z tego zrobić dobrą zabawę. Wszystkie stacje, które organizowały poszczególne biegi są z nami stowarzyszone w BeskidSki Passie, czyli karnecie, który umożliwia jazdę na naszych wszystkich stacjach narciarskich. Chce serdecznie zaprosić na najbliższy sezon zimowy, gdyż otwieramy pakiet lojalnościowy: dla tych, którzy będą korzystać z propozycji BeskidSki Passów przewidziano nagrody. Jednocześnie będziemy rozgrywać zawody Grand Prix o Puchar BeskidSki – mówił Bogusław Czerwiński, Prezes Zarządu MOIT (Małopolski Operator Integracji Turystycznej)

Wyniki finałowego etapu Beskid Ski Cross w Spytkowicach:

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela – 37:31
2. ROLKA Gabriela – 40:35
3. GAŁUSZKA Halina – 42:25
4. BOLECHOWSKA Dominika – 42:48
5. PIERUCKA Kamila – 43:17

Meżczyźni
1. GORCZYCA Bartosz – 30:38
2. WOSIK Daniel – 32:20
3. Faron Robert – 32:26
4. GOLIŃSKI Łukasz – 34:24
5. TROJANOWSKI Krzysztof – 35:42

Końcowa klasyfikacja cyklu BeskidSki Cross:

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela
2. ROLKA Gabriela
3. GAŁUSZKA Halina
4. BOLECHOWSKA Dominika
5. BARAN-GĄDEK Ewa

Mężczyźni:
1. DŁUGOSZ ANDRZEJ
2. GORCZYCA Bartosz
3. WOSIK Daniel
4. FARON Robert
5. TROJANOWSKI Krzysztof

GALERIA