1111nkswww1111

SPORTY WALKI. W weekend zawodnicy Nowotarskiego Klubu Sportów Walki po raz kolejny wzięli udział w drugiej edycji Ligi K1 „Battle of Warriors". Zawody odbyły sie na obiektach klubu Wisła w Krakowie.

Zjawiło sie około 70 zawodników z różnych klubów Polski Południowej. Reprezentanci Nowego Targu odnotowali trzy zwycięstwa. Cieszyli się z nich: Adrian Krauzowicz, Daniel Rabiasz oraz Grzegorz Solecki i dzięki temu zebrali dla swojego klubu kolejne punkty
w kwalifikacji ogólnej.

- Ligę traktujemy przede wszystkim jako dobry trening sparingowy, który jest idealną formą przygotowań do poważnych startów w prestiżowych imprezach typu Mistrzostwa Polski czy też gale zawodowe. W takich turniejach zawodnicy nabierają niezbędnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.
I choć wyniki są sprawą drugorzędną to mam dużą satysfakcję z postawy moich zawodników
– podkreśla trener NKSW, Wojciech Hoły.

Kolejna edycja ligi odbędzie się już w maju. A już w sobotę w Budzowie, w restauracji „Mangolia" reprezentant NKSW Filip Bienias weźmie udział w gali zawodowej „Battle of Warriors – Extra", w trakcie której stoczy walkę w formule K1. Z kolei w Głogowie także w najbliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w K1. Wezmą w nim udział Krauzowicz i Bartłomiej Kuźniar.

- Nie ukrywam, że liczę na zwycięstwa chłopaków. Adrian i Bartek mają spore szansę na to aby znaleźć się na podium. Po cichu marzy nam się to najwyższe. Obaj to nasi czołowi zawodnicy, którzy mają już za sobą sporą ilość stoczonych walk. Kilka medali już w różnych zawodach wywalczyli, ale nigdy jeszcze tego w kolorze złotym. Mam nadzieję, że po tym weekendzie uzupełnią swoją kolekcję – mówi Hoły.