Reprezentanci Yokuzuna Nowy Targ. Fot. Archiwum

WIEDEŃ. W Wiedniu odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Austrian Open zorganizowany przez sensei Marka Kubka z Austrian Country Representative . W turnieju wzięło udział 196 zawodników z 10 krajów. Była wśród nich czwórka reprezentantów nowotarskiej Yokuzuny.

Kacper Kowalski wystąpił w kategorii: kata i kumite, Krystian Sąsiadek oraz Wojciech Domalik w kumite juniorów oraz Joanna Hebda w kumite seniorek. Funkcję opiekuna nowotarskiej grupy i jednocześnie sędziego zawodów sprawowała Ewa Palikowska (3 dan).

Nowotarżanie nie mieli szczęścia w losowaniu. Już w początkowych etapach turnieju trafiali bowiem na bardzo mocnych przeciwników – Asia Hebda, która ostatecznie uplasowała się na wysokim trzecim miejscu w swojej kategorii w walce półfinałowej spotkała się z Holenderką Yorulmaz Canan – byłą mistrzynią świata w kickboxingu. Z kolei Krystian Sąsiadek po zawziętej walce przegrał w eliminacjach z faworytem i późniejszym triumfatorem Węgrem Markiem Fabianem. Bardzo dobrze spisał się nasz kadet Kacper Kowalski. W kata uplasował się tuż za podium na miejscu czwartym, tracąc do miejsca trzeciego zaledwie 0,5 pkt. W walce eliminacyjnej kumie Kacper spotkał się z mocnym przeciwnikiem, znacznie cięższym od niego. Podjął jednak walkę i mocno postawił się rywalowi. Ostatecznie walkę przegrał, ale pokazał, że ma wielkiego ducha walki. W najcięższej kategorii juniorów Wojciech Domalik walkę o wejście do półfinału przegrał się z Mariuszem Statuch z Sandomierza – zrelacjonowała Pawlikowska.

Ekipa nowotarskiej Yokozuny podczas krótkiego pobytu w Austrii bardzo efektywnie spędziła czas. Oprócz udziału w turnieju było m.in. zwiedzanie wesołego miasteczka a także kibicowanie polskim piłkarzom podczas meczu Polska – Czechy w strefie kibica nad brzegiem Dunaju przy Schwedenplatz.

karate 3

karate 2