484200 324615707624854 1204700132 n

Świetny występ w II rundzie Pucharu Polski Super Enduro rozegranej w dniu 23 czerwca w Zelowie zaliczył 16-letni nowotarżanin Kevin Pieprzak jadący na motorze Gas Gas EC 300. Najmłodszy zawodnik startujący w najwyższej kategorii PRO w pierwszym finale był trzeci, a w drugim finiszował tuż za zwycięzcą.

W pierwszym finale Kevin Pieprzak już po starcie awansował na trzecie miejsce, a chwilę później po pierwszych przeszkodach objął prowadzenie, które utrzymywał przez sześć okrążeń. Drobny błąd po kontakcie z rywalem w końcówce wyścigu zdecydował o tym, że 16-latek z Nowego Targu dojechał do mety na trzecim miejscu. Pozostali nowotarżanie Michał Pyzowski był piąty (AMK Gorce), a Tomasz Zych (KM Wisła Chełmno) siódmy.

Podczas drugiego biegu finałowego po wyjściu z bloków startowych Kevin Pieprzak dojechał do pierwszego zakrętu na trzecim miejscu. Na drugim okrążeniu poprawił się i awansował o jedną pozycję na której dojechał już do mety. Tym razem czwarty był Tomasz Zych, a Michał Pyzowski uplasował się na dziesiątym miejscu. W niższej kategorii B w obu finałach najlepszy był także nowotarżanin Adam Zych (AMK Gorce).

- Jestem zadowolony ze swojego startu, ale z pewnością mogło być jeszcze lepiej. Według mnie trasa mogła by być trudniejsza co zdecydowanie pomogło by mi w nawiązaniu walki o zwycięstwo.  Szkoda zwłaszcza tego pierwszego finału, gdzie przez większość trasy prowadziłem. Niestety w końcówce troszkę zabrakło sił, „przytrzymało" mnie na jednej z przeszkód i w konsekwencji dałem się wyprzedzić dwóm rywalom. Nie da się ukryć, że dał o sobie też znać brak doświadczenia. To dopiero tak naprawdę mój pierwszy sezon w enduro. Do tej pory skupiałem się głównie na trialu. Teraz będą chciał jakoś dzielić jazdę tu i tu – powiedział po zawodach Kevin Pieprzak.

Kolejne eliminacjie Pucharu Polski odbędą się 9 września w Górze Kalwarii. 

Wyniki II rundy Pucharu Polski w Super Enduro w Zelowie:
I finał
1. Karol Cermuga (KKC IM Smok Kraków)
2. Jakub Kucharski (Havi Racing Team)
3. Kevin Pieprzak (ŁKM Łódź)
4. Kamil Bigaj (KTM Novi Kielce)
5. Michał Pyzowski (AMK Gorce)

II finał
1. Jakub Kucharski (Havi Racing Team)
2. Kevin Pieprzak (ŁKM Łódź)
3. Karol Cermuga (KKC IM Smok Kraków)
4. Tomasz Zych (KM Wisła Chełmno)
5. Konrad Lasocki (KTM Novi Kielce)

II runda Super Enduro 21

II runda Super Enduro 16

II runda Super Enduro 8

II runda Super Enduro 6

II runda Super Enduro 3

II runda Super Enduro 1

II runda Super Enduro

II runda - start