DSC01063 640x480BIAŁY DUNAJEC. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy budowa nowej przeprawy w Białym Dunajcu. Urzędnicy wojewody muszą bowiem najpierw rozpatrzeć odwołania. Przeciwko inwestycji protestują mieszkańcy okolic zakopianki w Białym Dunajcu.

Górale są z tej sprawie zdesperowani. W weekend wyszli na ulice i blokowali zakopiankę protestując przeciwko - jak zaznaczają - bezprawnej decyzji wojewody ws. budowy nowego mostu. Białodunajczanie nie zgadzają się by powstał on obok starego, za czym pójdą wyburzenia ich domostw.

Tymczasem pracownicy wojewody zaznaczają, że decyzja o pozwoleniu na budowę nie jest ostateczna.

- Małopolski Urząd Wojewódzki wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji GDDKiA w Białym Dunajcu - informuje Monika Frenkiel, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego. - Decyzja ta jeszcze nie jest ostateczna – ostateczna stanie się po rozpatrzeniu wszystkich odwołań od niej. Termin składania odwołań upływa 24 sierpnia.

I jak dodaje, dopiero po tym, jak decyzja stanie się ostateczna, wojewoda rozpocznie postępowanie w sprawie odszkodowań.

Jak informują urzędnicy, do rozbiórki w ramach planowanej inwestycji przewidzianych jest w sumie 8 budynków, z czego 3 są budynkami mieszkalnymi, jeden to ruina.