IMG 7410POWIAT NOWOTARSKI. W miniony weekend w Pałacu Seniora „Stary Klasztor” w Rokicinach Podhalańskich miała miejsce konferencja wieńcząca program szkoleniowy zapobiegający wykluczeniu cyfrowemu wśród mieszkańców Gminy Raba Wyżna. 
W czasie trwania projektu uczestnicy mieli możliwość nabycia nowych umiejętności komputerowych dzięki bezpłatnym zajęciom odbywającym się w Szkole Podstawowej im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich oraz w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.  
- Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Wykwalifikowani instruktorzy w zrozumiały i skuteczny sposób przybliżali kursantom najaktualniejsze cyfrowe zagadnienia, których znajomość często okazuje się niezbędna w życiu codziennym. Dostajemy liczne sygnały od uczestników programu, że zdobyta przez nich wiedza już procentuje. Wzrosła też ich świadomość zasad bezpiecznego poruszania się w sieci. To niezwykle istotne - informują koordynatorki projektu. 
Choć panie przyznają, że aspekty organizacyjne przedsięwzięcia z początku jawiły się jako duże wyzwanie, rezultaty napawają dumą. Choć sam projekt został zakończony, uczniowie szkół biorących w nim udział jeszcze długo będą się cieszyć z nowoczesnego sprzętu szkoleniowego, który został szkołom przekazany na własność.     
Z programu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej i budżetu państwa skorzystały 264 osoby. Koordynatorką projektu była Kierownik Zespołu Oświaty Urzędu Gminy Raba Wyżna pani Ewa Miśkowiec, zaś koordynatorkami szkolnymi Dyrektor ZSP w Rokicinach Podhalańskich pani Danuta Faber oraz Dyrektor SP w Podsarniu pani Danuta Siarka. Wsparcie instruktorskie oferowali uczestnikom pani Barbara Stachulak oraz panowie Grzegorz Bisaga, Adam Ładuda i Piotr Stopka.    
IMG 7413