Gminy powiatu nowotarskiego otrzymały dofinansowanie w ramach realizacji programu OSA .
Jego celem jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych i osób starszych. Otwarte strefy aktywności (OSA) mają także poprawić estetykę przestrzeni publicznej i jakość życia mieszkańców.
 
1 13309Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka poinformował o rozstrzygnięciu  II edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). W jej ramach dofinansowano kolejne 1.420 obiektów na łączną kwotę 50 890 860,00 zł. Wszystkie wnioski, które spełniły wymogi formalne programu, otrzymały dofinansowanie. 
Rozstrzygnięcie II edycji programu, kończy jego realizację. W ramach podsumowania należy podkreślić, że w latach 2018-2019, MSiT przeznaczyło na budowę 2.950 Otwartych Stref Aktywności kwotę 104 985 360,00 zł. 
 
 Na terenie powiatu nowotarskiego dofinansowanie otrzymały gminy:
  Gmina Czorsztyn, 50 tysiecy złotych,
  Gmina Ochotnica Dolna, 74.900 tysięcy złotych,
  Gmina Raba Wyżna, 70 tysiecy złotych,
  Miasto Nowy Targ, 50 tyięcy złotych,
 
 Z powiatu Tatrzańskiego dofinansowanie w kwocie 50 tyzsiecy złotych otrzymała Bukowina Tatrzańska.
 
 
Na spotkaniu z mieszkańcami w Makowie Podhalańskim Minister MSiT Witold Bańka podsumowując program OSA powiedział
"Ten projekt zyskał dużą akceptację społeczną. Był oparty na badaniach i analizie oczekiwań, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Powstało już 2950 takich stref, które zostały dofinansowane przez nasz resort. W sumie przez dwa lata przeznaczyliśmy na ten cel 105 mln zł. (…) Gdy wdrażaliśmy ten program z razem z wicepremier Beatą Szydło, miałem wewnętrzne przekonanie, że zyska on aprobatę społeczną. To był naprawdę strzał w dziesiątkę” 
 
Gratulujemy Samorządowcom otrzymania dofinansowania, które jest efektem własciwie przygotowanych projektów.