Bariery ślizgawki montowano już w niedzielę Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Na płycie zrewitalizowanego rynku kończą się odbiory. Zainstalowany jest telebim. Mieszkańcy i przyjezdni, przywykli do ogrodzenia, jeszcze nieśmiało wchodzą na otwartą, ale jeszcze pustą przestrzeń. Natomiast kierowcy ochoczo już parkują w wyznaczonych „ukośnikach". W najbliższą sobotę, 15 grudnia – uroczyste otwarcie, być może z udziałem marszałka województwa Marka Sowy, bo duży był udział funduszy unijnych w tej inwestycji.

Widok na ratusz - już bez ogrodzeń Fot. Anna Szopińska- Wykonawca Przy północnej stronie - telebim Fot. Anna Szopińskauzupełnia jeszcze braki w dokumentacji i musi oczywiście posprzątać – mówi architekt miejski, Olgierd Pustówka. – To, co wygląda jak zagroda, jest elementem ogólnodostępnej ślizgawki, która też wkrótce będzie uruchomiona. Lodowisko będzie otwarte, z własnym mrożeniem tafli, wypożyczalnią i ozonowaniem łyżew. Będą tam agregat, rolba, oświetlenie, na pewno jakieś dekoracje. Lodowiska zamkniętego być nie może, bo w tym miejscu wyglądałoby nieestetycznie, nie zgodziłby się na to Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Umowa z firmą, która instaluje ślizgawkę, podpisana jest od 15 grudnia do 15 marca (inaugurację ślizgawki przewidziano równocześnie z otwarciem rynku). Godziny, w jakich będzie można korzystać z lodu, nie są jeszcze ustalone. Wiadomo tylko, że dzieci z terenu miasta będą mogły korzystać ze ślizgawki bezpłatnie, w określonym (choć też jeszcze nie ustalonym czasie).

Nie została jednak dotąd rozstrzygnięta sprawa ogólnodostępnego szaletu w centrum.