szymoszkowaZAKOPANE. Pomimo, że kalendarzowa zima rozpoczyna się dopiero 22. grudnia, to już od kilka dni daje nam się mocno we znaki. Ogólnopolskie oficjalne otwarcie sezonu zimowego będzie tym samym już w najbliższy weekend na Polanie Szymoszkowej. Warto tam być. Na uczestników czeka wiele atrakcji! Będą prezentacje, pokazy, seminarium i sporo dobrej zabawy.

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13 – jak informują organizatorzy - będzie trwało przez niemalże cały weekend 15 w sobotę i 16 grudnia w niedzielę. Zapewniają jednak, że zdecydowanie najwięcej atrakcji czeka na gości w sobotę. - Oprócz promocji na przejazdy kolejami linowymi na Polanie Szymoszkowej dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów, przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana mobilna skocznia K-4, stanowiąca miniaturę prawdziwego obiektu, takiego, jak zakopiańska Wielka Krokiew - zapewniają. Warto tu podkreślić, że ostatnio była ona prezentowana i wykorzystywana na krakowskim rynku. W sobotę będą też pokazowe skoki narciarskie zawodników z kadry narodowej. Sił będzie jednak mógł na specjalnej skoczni, tak jak w Krakowie spróbować każdy chętny. Na odważnych mają czekać upominki, a dla najlepszych dodatkowe nagrody.
Polana Szymoszkowa na ten sezon przygotowała nowe atrakcje. - Ruszy specjalnie przygotowany KidsPark Szymoszkowa, gdzie na najmłodszych będą czekały przeszkody i zabawki oraz specjalny wyciąg taśmowy, doskonały do nauki jazdy dla dzieci. Pod czujnym okiem animatorów i instruktorów, pociechy będą mogły spróbować swoich sił w sportach zimowych ucząc się przez wspólną zabawę. Dla starszych narciarzy i snowboardzistów zostanie przygotowany slalom z pomiarem czasu, gdzie przez cały dzień będzie trwała rywalizacja o najlepszy czas i nagrody-niespodzianki. Przy stoku pojawi się również miasteczko akcji Małopolski Piknik Europejski. Wszystkie aktywności będą się odbywały przy rytmach energicznej muzyki przygotowanej przez DJ'a.

Oficjalną częścią Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/13 – jak informują organizatorzy - będzie inauguracja sezonu zimowego, który rozpocznie prezentacja jazdy instruktorów szkół narciarskich i widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Podkreślają, że w wydarzeniu wezmą udział zaproszeni goście, a między innymi Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Tatrzańskiego, Burmistrz Miasta Zakopane, Parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Częścią programu jest również uroczyste zapalenie choinki przy Krupówkach, przez Janusza Majchra, burmistrza Zakopanego i Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu.

Program Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/13

15 grudnia (sobota)
10.00 – 18.00 „Wyjazd za złotówkę"
Każdy przejazd koleją linową Polana Szymoszkowa za symboliczną złotówkę
11.00 – 14.00 Seminarium „Wpływ inwestycji na rozwój turystyki zimowej", Hotel Mercure Zakopane Kasprowy
14.00 – 14.30 Konferencja prasowa, Hotel Mercure Zakopane Kasprowy
11.00 – 15.00 „Czas dnia"
Slalom z pomiarem czasu dla wszystkich chętnych, Polana Szymoszkowa
13.00 – 18.00 Mobilna skocznia narciarska K-4, Polana Szymoszkowa
16.00 – 16.45 Uroczyste otwarcie sezonu zimowego z udziałem zaproszonych Gości zakończone pokazem sztucznych ogni, Polana Szymoszkowa
16.45 – 17.15 Pokaz jazdy instruktorów szkół narciarskich, Polana Szymoszkowa
17.30 – 18.00 Uroczyste zapalenie choinki przy Krupówkach, Oczko Wodne przy ul. Krupówki

16 grudnia (niedziela)
11.00 – 16.00 Mobilna skocznia narciarska K-4, Polana Szymoszkowa
11.00 – 15.00 „Czas dnia" – slalom z pomiarem czasu otwarty dla wszystkich chętnych, Polana Szymoszkowa