P3660016NOWY TARG. W przyszłym tygodniu wyjadą na trasy dwa najnowsze nabytki Miejskiego Zakładu Komunikacji. Są to lśniące żółciutką karoserią Isuzu Novociti Life. Te nowoczesne, sprytne i świetnie wyposażone mini autobusy przeznaczone są głównie na trudniejsze linie i węższe drogi.

24 miejsca (w tym dwa składane), oznakowane siedziska dla wózkowiczów, niepełnosprawnych, mam z wózkami i podróżujących z psem, 5 kamer (wewnętrznych i zewnętrznych), biletomat, kasownik, monitor, wyświetlacz przystanków – to standard wyposażenia. O jakości mini wozów, przystosowanych do przewozu w sumie 38 pasażerów, stanowią silniki spełniające normę emisji spalin EURO 6. ISUZU są niskopodłogowe i niskowejściowe. Do tego dochodzi funkcja jeszcze bardziej ułatwiająca życie pasażerom – „przyklęk”, czyli możliwość obniżania podwozia na przystankach.

Autobusy tej marki – na licencji japońskiej – produkowane są w Turcji. Pod koniec sierpnia nowotarski MZK zamówił je w firmie BUSIMPORT PL. Dzisiaj przyjechały już do Zakładu i były prezentowane. Koszt ich zakupu to 1 719 540 zł brutto. A to daje cenę jednostkową 699 000 zł.

P3660011

Flotę MZK stanowiło do tej pory 18 autobusów, krajowej konstrukcji, głównie marki Autosan. W tym roku MZK wzbogaci się jeszcze o 4 autobusy maxi.

Zakup autobusów jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z małopolskiego RPO, w ramach projektu „Kompleksowa Integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie miasta Nowy Targ oraz gminy Nowy Targ i Szaflary”. Nowe nabytki to kolejny krok w kierunku modernizacji taboru.

Nowe ISUZU, jak zapowiada dyrektor MZK, Robert Chowaniec, będą kursowały przede wszystkim na trudniejszych trasach: Kowaniec, Buflak, Grel.

Puszczenie wozów na linie będzie możliwe po dopełnieniu formalności rejestracyjnych.

Nowe nabytki

Fot. Anna Szopińska