nqduic28gvk3toh4t

Informacja o działaniach gminy pojawiła się na oficjalnym profilu Wójta Marcina Ratułowskiego

Odniósł się on do nieprawdziwych informacji pojawiających się na temat działań gminy podejmowanych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Podkreślił, że na terenie gminy nie odnotowano do tej pory żadnego przypadku zachorowania, a gmina od wielu dni podejmuje kroki profilaktyczne, które w razie wystąpienia choroby pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Gmina dostosowała sposób obsługi klientów we wszystkich jednostkach organizacyjnych. Z budżetu gminy przygotowano środki w wysokości 100 000 złotych na działania ochronne przeciwko koronawirusowi. Zakupiono też maski ochronne, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. Dla jednostek OSP także kombinezony ochronne.

Wójt przypomniał jak trudne do zdobycia są w tej chwili takie środki, ze względu na duże ich zapotrzebowanie. Niemniej pracownicy urzędu gminy monitorują rynek i czekają na informacje o ich dostępności.

Pan Ratułowski wyróżnił też firmę Gamatex Fashion Group, która jest właścicielem marki LAVARD. Przedsiębiorca ze Starego Bystrego obecnie produkuje certyfikowane maseczki ochronne. Wójt podkreślił, że prezes firmy pan Marcin Gacek w krótkim czasie jest w stanie zapewnić duże ilości maseczek na potrzeby służb i mieszkańców. Zakupu dokonał już Wójt Gminy Czarny Dunajec, zapewniając ochronę jednostkom OSP i innym służbom gminnym.

fot: Gmina Czarny Dunajec