dsc 0276 8 0

Każdego dnia policjanci na terenie powiatu nowotarskiego sprawdzają kilkaset osób objętych kwarantanną domową. W kontrolach wspomagają policjantów strażnicy miejscy, gminni oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Od kilku dni wizyty mundurowych można spodziewać się nawet kilka razy dziennie.

 Również w ten weekend, jak co dzień policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce pojechali pod wskazane adresy, sprawdzić, czy osoby w kwarantannie, rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu i nie potrzebują pomocy.

Tylko na terenie Lipnicy Małej funkcjonariusze ujawnili trzy osoby, które zlekceważyły przepisy i opuściły miejsce kwarantanny. Kiedy mundurowi telefonicznie próbowali skontaktować się z mieszkańcami okazało się, że jeden mężczyzna poszedł do sąsiada, drugi na zakupy, a z trzecim nie mogli się skontaktować, ale był widziany na terenie miejscowości przez innych mieszkańców.

Mężczyzna, który przebywał u sąsiada został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, w sprawie pozostałej dwójki zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Funkcjonariusze poinformują o zdarzeniu również służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową nawet do 30 tys. złotych.

Przypominamy! Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!