92220760 132487644994106 3598314344934277120 n

Zakupofon to całkowicie darmowa pomoc w codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów czy naprawa drobnych usterek.

 

W tym trudnym czasie seniorzy i osoby chore powinny szczególnie na siebie uważać. Z myślą o nich grup wolontariuszy stworzyła Zakupofon. Na początku działalności skupiali się na osobach starszych, wiedząc, ze one najbardziej potrzebują wsparcia. Okazuje się jednak, że takich osób jest znacznie więcej, np. osoby przebywające na kwarantannie, dlatego rozszerzyli swoją działalność. Obeccie pomagają na terenie powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Zwrócić do nich może się każdy, bez względu na wiek.

Wolontariusze oferują zrobienie zakupów, wykupienie leków, naprawę drobnych usterek, a także dostarczenie prania do pralni. Sprawunki zostaną dowiezione pod same drzwi. Jako jedyny wolontariat w Polsce dysponują terminalem płatniczym, by jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko zakażenia.

Odebranie zakupów od wolontariusza trwa kilka minut i jest dużo bezpieczniejsze, niż godzinne stanie w kolejce i chodzenie po sklepowych alejkach. Doskonale zdają sobie z tego sprawę same supermarkety – dlatego seniorom w powiecie nowotarskim i tatrzańskim skorzystanie z dostawy zakupów przez grupę Zakupofon proponują m.in. wszystkie sklepy Biedronka.

Zakupy można zamawiać we wszystkie dni poza niedzielami telefonicznie (500 502 242) lub przez messengera (fb.com/zakupofon) w godzinach 10:00 – 15:00. Informacje o grupie i jej działalności znajdują się na stronie www.zakupofon.pl.

Pamiętajcie! Zakupofon nie pobiera prowizji za pomoc. Jedyny koszt to kwota za zakupy i paliwo na dojazd wolontariusza do sklepu.

002

 

003