98604834 1271966906344099 6615525670623641600 o

Ciało taterniczki zostało znalezione dziś 19 maja w okolicy Kościelca, wypadek mężczyzny po słowackiej stronie Tatr zauważyli w poniedziałek ratownicy Horskiej Zachrannej Służby.

 18 maja ratownicy otrzymali informacje o wypadku w rejonie Rysów. Mężczyzna spadł w przepaść po słowackiej stronie Tatr. Wieczorem ratownicy Horskiej Zachrannej Służby przetransportowali ciało 56-latka na słowacką stronę. Prawdopodobnie taternik poślizgnął się na zmrożonym śniegu i spadł z dużej wysokości.

Kolejne smutne wieści z Tatr dotarły 19 maja we wtorek. Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu idący z kursantami ścieżką wspinaczkową na Kościelec natrafił na ciało taterniczki pod zachodnią ścianą szczytu. Prawdopodobnie spadła podczas wspinaczki. Ciało znajdowało się na ścieżce taternickiej dla wspinaczy.

Ratownicy ustalili, że do zdarzenia doszło we wtorek, a upadek nastąpił prawdopodobnie z dużej wysokości. Nie znaleziono świadków wypadku. Okoliczności śmierci będzie wyjaśniała policja.

Mimo sprzyjających warunków pogodowych należy pamiętać, że w Tatrach dalej panują trudne warunki do uprawiania turystyki.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje:

W wyższych partiach Tatr nadal zalega gruba pokrywa śnieżna. Przy nocnych spadkach temperatury zalegający śnieg będzie twardy co może grozić poślizgnięciem. Z uwagi na dużą ilość zalegającego śniegu warunki takie będą się utrzymywały przez dłuższy okres czasu szczególnie w żlebach i depresjach w strefie zacienionej.

Zalecamy posiadanie sprzętu zimowego.

 

Fot: TOPR