propozyja modelu willi koliba

W ramach polsko-słowackiego projektu pn.Muzea Otwarte, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem opracowało narzędzia, które przez materię i strukturę będą tworzyć język opisujący zasób zgromadzony w Muzeum Stylu Zakopiańskiego dla osób z niepełnosprawnościami.

 Przygotowano tyflografiki na podstawie obrazów Witkacego, a obecnie Muzeum przygotowuje miniatury - makiety najważniejszych obiektów w stylu witkiewiczowskim dedykowane osobom niewidzącym i słabowidzącym, zaopatrzone w braillowski opis oraz sensoryczne zestawy edukacyjne eksponujące elementy z motywami w stylu podhalańskim, angażujące zmysły dotyku, słuchu oraz smaku.

Obecnie trwa dopracowanie projektów przed wydrukiem makiet w stylu zakopiańskim. Poniżej prezentujemy jeden z projektów willi Koliba, który jest na etapie dopracowania.

Zadanie są realizowane w ramach projektu "Muzea otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Tekst i zdjęcie: MT