102668334 2884960384934988 7510631408121937920 o

Młodociany kierowca nie zatrzymał się do kontroli policyjnej na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem, a następnie w szaleńczym tempie uciekał przed patrolem policyjnym. Ostatecznie ucieczkę zakończył uderzając w słupki na poboczu jezdni. Był wprawdzie trzeźwy, ale nigdy nie zdobył prawa jazdy!

 Dzisiejszej nocy ok. 2.30 dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem na drodze krajowej K-47 nie zatrzymał się do kontroli kierowca forda, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Patrol drogówki rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania samochodu na kieleckich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który fordem urządził sobie niebezpieczną zabawę stwarzając realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników. Pościg zakończył się, gdy uciekający samochód wypadł z jezdni ścinając słupki na poboczu w centrum Zakopanego. Kierowca po chwili był już w rękach policjantów. 19-latek z Zakopanego był wprawdzie trzeźwy, ale nigdy nie zdobył prawa jazdy. W trakcie pościgu popełnił przestępstwo i wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

Przypominamy, że konsekwencje za ucieczkę przed Policją są surowe, ponieważ za to przestępstwo młodemu kierowcy może grozić do pięciu lat w więzieniu oraz nawet 15 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych!

R.Wieczorek
zdj.M.J.