Palenica zdj

1 lipca ruszył gminny transport publiczny na Palenicę Białczańską, zorganizowany przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.Przypomnijmy, że uruchomione zostały linie z Białki Tatrzańskiej, Gliczarowa Górnego i Bukowiny Tatrzańskiej. Ostatnia z tych linii kursuje z Wierchu Rusińskiego, przez Wierch Głodowski i Wierch Spiski. 

Połączenia te umożliwiają dojazd w rejon Morskiego Oka turystom zamieszkującym te miejscowości. Ponadto, dla wszystkich, którzy przebywają w innych miejscach, istnieje możliwość pozostawienia samochodu na tzw. parkingach alternatywnych, skąd odjadą busami na Palenicę. Jeden z takich parkingów ma być zlokalizowany w rejonie KotelnicyBiałczańskiej, a drugi w pobliżu stacji narciarskiej na Rusińskim Wierchu. Urząd Gminy deklaruje, że jeżeli ilość kursów będzie niewystarczająca to zostanie zwiększona.

Przypominamy, że oprócz tego, że w komunikacji tej stosowane są wszystkie ustawowe ulgi, obowiązuje również 40% rabatu przy zakupie biletu w obie strony.  Warto również zaznaczyć, że od 29 czerwca, nie zaparkujemy samochodu na Palenicy Białczańskiej, jeżeli wcześniej nie wykupimy biletu przez internet. Zakup jest możliwy za pośrednictwem strony Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Palenica zdj