19przypadek20POWIAT NOWOTARSKI. Dziś w nocy zmarła w krakowskim szpitalu zakaźnym emerytowana lekarka z Nowego Targu. W liczbie małopolskich ofiar koronawirusa (64) jest to pierwszy covidowy zgon na terenie powiatu nowotarskiego.

Miniona doba w Małopolsce była, niestety, obfita w nowe zakażenia. Badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (19 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu dąbrowskiego, krakowskiego, oświęcimskiego (po 3 osoby), limanowskiego, olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Tym samym liczba poitwierdzonych zakażeń w Małopolsce wzrosła do 3535 osób. Wyzdrowiało natomiast 1681 osób.

Ponieważ tuż przed północą wynik testu potwierdził zakażenie koronawirusem u pacjenta oddziały wewnętrznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, personel medyczny, który miał z nim kontakt, został poddany kwarantannie.

- Oddział chorób wewnętrznych wraz z pododdziałem reumatologii wstrzymał przyjęcia pacjentów – informuje Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. - Personel, który miał kontakt z tym pacjentem – w liczbie kilkunastu osób - został poddany kwarantannie i w odpowiednim czasie będzie miał wykonane testy.

Wstrzymanie przyjęć na oddział obowiązuje do odwołania. Jednocześnie dyrektor wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na tym oddziale.

PPIS natomiast wciąż poszukuje osób, które podróżowały:

   -  23. 07. 2020 r. autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Nowy Targ- Kraków, wyjazd z Nowego Targu o godz. 12:00

   - 23. 07. 2020 r. pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Kraków- Warszawa, wyjazd z Krakowa o godz. 15:04,

   - 24. 07 .2020 r. pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Warszawa-Kraków, wyjazd z Warszawy o godz. 15:34,

  1. 07. 2020 r. autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Kraków- Nowy Targ, wyjazd z Krakowa o godz. 18:05

Informacje z podaniem danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) trzeba kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na terenie powiatu nowotarskiego potwierdzono do tej pory 67 zakażeń, z tej liczby 13 osób wyzdrowiało. Testy przechodziło 2635 osób. Kwarantannie zostało poddanych 458 osób.