poilaza

Minął kolejny, pracowity weekend tatrzańskich policjantów. Przeprowadzili 117 interwencji, z czego aż dwadzieścia w związku z nocnymi imprezami. 4 osoby zatrzymano do wytrzeźwienia, doszło do dwóch wypadków i dziesięciu kolizji. Policjanci pomogli w odnalezieniu trzech osób w tym czteroletniej dziewczynki.

Piękna pogoda, dobre warunki drogowe spowodowały, że w weekend wielu turystów przyjechało pod Tatry. Parkingi górskie pękały w szwach, a dziesiątki tysięcy turystów ruszyło na górskie szlaki. W efekcie generowało to wiele interwencji i zdarzeń, którym musieli sprostać tatrzańscy policjanci. W miniony weekend odnotowaliśmy aż 117 interwencji. Aż 36 z nich związanych było z nietrzeźwymi osobami, a 20 dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej i burd. Policjanci zatrzymali cztery osoby do wytrzeźwienia. Drogówka odnotowała dwa wypadki drogowe. Pierwszy w Witowie gdzie 24-letni kierowca z Poronina wyprzedzając kolumnę pojazdów doprowadził do zderzenia z pojazdem wykonującym skręt w lewo. Dwie osoby zostały ranne. Kierowcy byli trzeźwi. Kolejny wypadek wydarzył się w Poroninie gdzie dwóch nastolatków na skuterze zderzyło się z samochodem osobowym. Kierowcom pobrano krew do badania. Okoliczności obu wypadków wyjaśni policyjne dochodzenie. Doszło też do siedmiu niegroźnych kolizji pojazdów i trzech zdarzeń ze zwierzyną leśną. Policjanci odholowali pięć nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. 25 latka z Jordanowa straciła prawo jazdy w Białym Dunajcu przekraczając dozwoloną prędkość o 64 km/h. Policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej zatrzymali pijanego kierowcę z Tarnowa, który w Białce Tatrzańskiej mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie kierował fordem. Policjanci pomogli w odnalezieniu zaginionych dwóch dorosłych osób na terenie miasta Zakopanego i 4-letniej dziewczynki, która zgubiła się na Krupówkach.

Wszystkim „spontanicznym” wybrykom turystów musieli sprostać tatrzańscy policjanci. I tym razem dali radę. Niestety po raz kolejny przekonujemy się, że weekendy generują najwięcej zdarzeń i interwencji pod Tatrami.
R.W/KPP Zakopane