pool 2456703 1920

W związku  z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd zostaną zamknięte również obiekty termalne na naszym terenie. Informację o zamknięciu przekazała już białczańska Terma Bania. Tymczasem trwają dyskusje na temat basenów hotelowych.

 Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego informuje, że w związku z zapowiedzianymi obostrzeniami już posypały się anulacje rezerwacji hotelowych. Jeśli obostrzenia będą dotyczyły również basenów w obiektach hotelarskich turystyka może ucierpieć w jeszcze większym stopniu.

 Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP odbył telekonferencję z wiceministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i kierownictwem Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju.

IGHP z całą mocą zaapelowała, by nie zakazywać możliwości korzystania z basenów hotelowych przez gości. Informacja o tym, że baseny hotelowe dla gości mogłyby zostać zamknięte już wywołała lawinę anulacji pobytów w hotelach.

Liczymy, że ta kwestia zostanie uwzględniona w Rozporządzeniu, którego spodziewamy się jeszcze dzisiaj – informuje IGHP.

Aktualizacja:

Na stronie gov.pl pojawiła się inforamcja, że baseny, centra fitness i siłownie hotelowe dostępne są dla gości hotelowych, zarówno w żółtych, jak i w czerwonych strefach. Jest jeden warunek: goście hotelowi muszą przebywać w obiekcie co najmniej jedną dobę hotelową.

fot: pixabay