2020 10 20 Spital poglądowe

37 zakażonych pacjentów w tym 4 w stanie ciężkim znajduje się w szpitalu pod Tatrami. Miejsca mogą się szybko zapełnić, gdyż dzwonią z pytaniami o miejsce z innych szpitali w Polsce.

Szpital im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przygotowuje się na jesienną falę zachorowań na COVID-19. W szpitalu przygotowano 74 miejsca dla zakażonych w tym 6 miejsc na intensywnej terapii z możliwością mechanicznej wentylacji, czyli podłączenia chorego respiratora. Przygotowano także 6 miejsc dla osób z podejrzeniem COVID-19.

Przygotowane miejsca dla chorych na pandemicznego wirusa wymagało reorganizacji oddziałów w szpitalu.

Drugie i trzecie piętro przygotowaliśmy dla chorych na COVID-19 – poinformowała na konferencji prasowej Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Mimo reorganizacji zastępca dyrektora zapewnia, że każdy, kto będzie wymagał pomocy znajdzie ją w zakopiańskim szpitalu. - Poradnie specjalistyczne działają na dotychczasowych warunkach – dodaje z-ca dyr Małgorzata Czaplińska.

Mimo iż wirus nie oszczędza także pracowników szpitala, z których kilkanaście osób jest chorych lub na kwarantannie, to zastępca dyrektora zapewnia, że ilość personelu jest wystarczająca do prawidłowego funkcjonowania placówki.