52 szaflary dom pomocy spo ecznej smrek

W związku z pojawieniem się ogniska koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu i coraz bardziej dynamiczną sytuacją wspólnie ze Starostą Krzysztofem Faberem zwracamy się z prośbą o pomoc dla podopiecznych „Smreka” w formie wolontariatu.

Niestety nasze dotychczasowe starania pozyskania wolontariuszy wśród zgromadzeń zakonnych, osób duchownych, fundacji i stowarzyszeń pozostają bez odzewu. Wszędzie występuje problem izolacji i kwarantann ze względu na panującą pandemię. Duża część załogi „Smreka” pozostaje również w izolacji lub na zwolnieniach lekarskich. Dlatego zwracamy się z apelem o pomoc w szczególności do osób z doświadczeniem medycznym, opieki nad seniorami, fizjoterapeutów i wszystkich ludzi dobrej woli. Preferowane są osoby tzw. ozdrowieńcy, którzy przeszli już COVID-19. W tej chwili na terenie Domu ofiarnie pracuje 12 osób, które odczuwają już zmęczenie.

Wolontariat polegać będzie na dostarczaniu podopiecznym posiłków do pokojów, a dla osób z doświadczeniem wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych. W przypadku zainteresowania niesieniem pomocy w tej trudnej sytuacji, która nas doświadczyła prosimy o kontakt pod nr tel. 18 2661263 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.

Marcin Jagła

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu