128584105 3764524450273152 7171603641875581097 n

Warunki pogodowe w ostatnich dniach sprawiły, że okoliczne stacje śnieżą całą parą. Dzięki temu niebawem wyciągi mogą zaczynać sezon.

 
W tym tygodniu otwieramy stacje! - informuje grupa Tatry Super Ski.Wśród wyciągów gotowych na przyjęcie narciarzy są:
Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska- 5 grudnia
Stacja Narciarska "RUSIŃ-SKI"- 5 grudnia
Stacja Narciarska Kaniówka- 5 grudnia
Stacja Narciarska GrapaSki- 5 grudnia
Jurgów Ski - stacja narciarska- 5 grudnia
Bania Ski & Fun - 5 grudnia
Czorsztyn-ski Kluszkowce- 6 grudnia
Według obowiązujących przepisów na stokach narciarskich obowiązuje limit jednej osoby na 100 m2. Hotelarze i właściciele gastronomii w dalszym ciągu czekają na zniesienie obostrzeń dla turystyki. Wielu przedsiębiorców podkreśla, że nie prosi o zapomogi,a o możliwość świadczenia pracy i prowadzenia swoich firm. 
 
GrupaTatry Super Ski opublikowała  swoje stanowisko w tej sprawie na fanpage: (...): Zdajemy sobiw sprawę, że zdrowie i życie jest najważniejsze. Wiemy też, że musimy spełniać najwyższe standardy sanitarne, abyśmy mogli bezpiecznie korzystać z uroków zimy. Jednakże ciężko nam wyobrazić sobie zimę bez turystów korzystających z bazy noclegowej i gastronomicznej. 
Apelujemy zatem o solidarność: branzy narciarskiej i hotelarzy, restauratorów i małej gastronomii, samorządów; górali i ceprów; tych, którzy kochają zimę i tych, dla których jest to tylko pora roku. Do decydentów apelujemy o strategiczne i rozważne podejście do organizacji zimy w konteście turystyki, do branży turystycznej o zachowanie najwyższych standardów, zaś do gości - o przezorność i zachowanie elementarnych zasad życia społecznego w czasach pandemii.
 
fot: JurgowSki