winterclasicc

Styczeń w Nowym Targu od siedmiu lat kojarzony jest z „Winter Classic” czyli akcją charytatywną w formie ulicznego meczu hokejowego. W tym roku z racji obostrzeń sanitarnych imprezie trzeba było nadać nowy charakter.

 Trafiła ona do Internetu, gdzie w specjalnie przygotowanym na tę okoliczności studiu, przez ponad dwie godziny prowadzony był tzw.   poświęcony tegorocznej edycji WC.

W rolę prowadzących wcielili się Dariusz Świątek i Maciej Leski, a asystowali im popularny Włodek i Czesław z kabaretu Śleboda. Pojawiła się też spora grupa gości, głównie osób związanych z dotychczasową historią WC.

Centralną postacią 7 już edycji WC była trzyletnia Lilianka Głodziak, która od urodzenia cierpi na szereg chorób nieuleczalnych. Pieniądze, które uda się zebrać z licytacji wielu atrakcyjnych gadżetów czy też ze sprzedaży specjalnych cegiełek, zostaną przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację Lilianki.

Organizatorzy WC podkreślają, że jak tylko obostrzenia zostaną poluzowane to coroczny mecz hokeja odbędzie się. Gotowość do tego by jak co roku podjąć wyzwanie wyrazili obecni w studio kapitan Tauron Podhala Nowy Targ Maciej Sulka  i trener Andriej Gusow.

Zapraszamy na stronę poświęconą Winter Classic

https://www.facebook.com/winterclassic.nowytarg

fot.Maciej Gębacz