konferencja 11

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że to jedyne obostrzenie, które zostanie w przyszłym tygodniu zluzowane. 

 Minister przedstawił jak wygląda sytuacja epidemiczna w kraju i zaznaczył, że powrót klas najmłodszych, według przeprowadzonych analiz, nie wpłynie na rozwój pandemii. Internauci komentują: współczujemy maturzystom i ósmoklasistom, którzy do egzaminów muszą przygotować się w domach.Minister Czarnek podkreślił, że ich powrót do szkoły jest uzależniony od dalszej sytuacji pandemicznej. Obecnie mogą liczyć na konsultacje w grupach do 5 osób. 

Organizacja nauczania klas najmłodszych została określona w KlasyI-III  powinny być oddzielone od siebie, najlepiej uczyć się na różnych piętrach, by nie było kontaktu z innymi uczniami i nauczycielami. Najlepiej, gdyby nauczyciele uczący daną klasę nie uczyli klas innych. Minister edukacji Uczniowie mogą być przywożeni do szkoły jedynie przez zdrowych rodziców, sami też nie mogą mieć żadnych objawów chorobowych. 

 

 

Pozostałe obostrzenia zostały przedłużone do 31 stycznia.

31.01 obostrzenia

Tymczasem w Zakopanem odbył się protest górali. Biorący w nim udział deklarują powrót do pracy 18 stycznia. Nawołują do tego wszystkich przedsiębiorców, których dotknęły obostrzenia, argumentując, że są one nielegalne.

fot: Kancelaria Premiera