Krzysztof Rutkowski

W 2018 roku Krzysztof Rutkowski dokonał obywatelskiego zatrzymania Dawida B., który od lokalnej garbarni wyłudził pieniądze. Teraz sam musi składać wyjaśnienia w prokuraturze dotyczące bezpodstawnego zatrzymania i krótkotrwałego pozbawienia wolności.

W trakcie konferencji prasowej Krzysztof Rutkowski przekazał dziennikarzom informacje o zwrocie w prowadzonej przez niego sprawie. W 2018 roku dokonał on obywatelskiego zatrzymania Dawida B., który wyłudził 470 tys. zł od firmy garbarskiej z Nowego Targu. W trakcie zatrzymania miało dojść do przekazania kolejnej kwoty 120 tys. zł. Krzysztof Rutkowski twierdzi, że o planowanej akcji kilkakrotnie informował lokalną policję, a zatrzymania dokonał, ponieważ nie znał personaliów osoby podszywającej się pod detektywa.

Sprawa przeciwko Dawidowi B. została umorzona ponieważ zwrócił pieniądze właścicielce garbarni z Nowego Targu. Sprawa jednak na tym się nie zakończyła, ponieważ o bezpodstawne czasowe pozbawienie wolności może zostać oskarżony Krzysztof Rutkowski. - Prokuratura w Zakopanem nadal prowadzi czynności w tej sprawie, ale to ja muszę składać wyjaśnienia – informował Krzysztof Rutkowski na konferencji prasowej.

Rutkowski informuje także o próbach wpłynięcia na zeznania świadków przez Dawida B.

O tym jak będzie wyglądał dalszy przebieg sprawy Krzysztof Rutkowski ma poinformować na kolejnej konferencji prasowej.

fot. Marcin Szkodziński / archiwum