polizakopnd
Do dzisiaj, policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali cztery prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h. Niechlubny rekordzista jechał aż 142 km/h w terenie zabudowanym.

Każdego świątecznego dnia policjanci zakopiańskiej drogówki dbają o bezpieczeństwo na tatrzańskich drogach prowadząc działania kontrolne. Liczne patrole policyjne pojawiły się na podhalańskich drogach reagując na wszelkiego rodzaju wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza na niebezpieczne przekraczanie dozwolonej prędkości. W okresie świątecznym policjanci ujawnili 4 wykroczenia w których kierowcy jechali o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Niechlubny rekordzista pędził swoim samochodem 142 km/h w terenie zabudowanym. Trzech innych skontrolowanych kierowców również jechało zdecydowanie za szybko. Wymienieni kierowcy stracili swoje prawa jazdy, ponosząc równocześnie konsekwencje w postaci mandatu karnego. Dzisiaj prowadzone będą kolejne działania na drogach powiatu tatrzańskiego.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.
źródło: KPP Zakopane 
 
2