172930180 307165917514185 5609803201193429061 n

Aktywny i bardzo wydajny opadowo niż zgodnie z przewidywaniami powstał w okolicach Włoch. Strefa opadów z nim związana, jest już nad Karpatami, po słowackiej stronie, ale dzieli ją już tylko kawałek, aby wedrzeć się na naszą stronę gór. Lada chwila zacznie więc padać, a momentami wręcz lać na Podhalu, a następnie w całym regionie. Wygląda na to, że niż wraz z pofalowanym frontem pobędzie z nami dość długo. Oto szczegóły.

NOC
W nocy pochmurno z opadami deszczu, chwilami silnymi. Od zachodu opady zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg, który sypać może mocno. Na wschodzie regionu do rana powinien się utrzymać sam deszcz. W ciągu nocy następował będzie systematyczny spadek temperatury i nad ranem odnotujemy ok -1/1°C u podnóża gór do 2/3°C na pozostałym obszarze. Wiatr północno-zachodni, na ogół umiarkowany, tylko lokalnie nieco silniejszy.
WTOREK
Jutro od rana do wieczora niebo szczelnie przykryte chmurami, z których będzie chwilami mocno padać. Szczególnie obfite opady wystąpią po południu. Na krańcach południowych będzie to śnieg, poza tym zarówno śnieg jak i deszcz ze śniegiem i deszcz. Bardzo zimno. Odnotujemy zaledwie -1/+1°C u podnóża gór do 2/4°C na pozostałym obszarze. Wysoka wilgotność, oraz umiarkowany i okresami silniejszy wiatr sprawią, że temperatura odczuwalna będzie o ok. 5°C niższa od tej na termometrach i wyniesie ok. -6/1°C.
Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst „Prognoza pogody na wtorek (13.04) 3°C (-1) *Olkusz 3°℃ (0) Oświęcim 3°℃ (-1) Kraków 4°℃ 3°℃ (-2) Bochnia *Tarnów 1°℃ (-5) Sucha Beskidzka 1°℃ (-5) Nowy Targ 3°℃ Gorlice 2℃ (-3) •Nowy Są…cz Zakopahe *KrynicoZdrój”
 
W nocy z wtorku/środę kontynuacja opadów, które mogą być jeszcze silniejsze. W środę i czwartek bez zmian i może się zrobić jeszcze odrobinę chłodniej.
 
meteo malopolska baner